Čo sú to biokrby a aké majú výhody?

Ste milovníkom krbov, avšak vo svojej domácnosti nemáte komín? Žiaden problém! Moderným trendom sú biokrby, ktoré si do bytu či domu môže nainštalovať skutočne každý. Aké sú ich hlavné výhody?

Klasické krby s komínom síce vnesú do interiéru romantiku, avšak počítať musíte s viacerými povinnosťami. Musíte si zabezpečiť tuhé palivo, krb je potrebné občas vyčistiť a komín taktiež vyžaduje pravidelnú údržbu. Týmto veciam sa však môžete ľahko vyhnúť vďaka praktickým moderným biokrbom.

Ako funguje biokrb?

Biokrby na prvý pohľad vyzerajú ako klasické krby. Jediným rozdielom je, že z nich nevedie žiaden vývod do exteriéru. Dôvod je jednoduchý – nehoria v nich totiž žiadne tuhé palivá, ktoré by produkovali toxický dym. Palivom je bioalkohol, ktorý sa získava z prírodných zdrojov.

V praxi to funguje tak, že do biokrbu nalejete bioalkohol, zapálite ho a následne si už len užívate krásu prirodzených plameňov doplnenú o príjemné teplo. Moderné biokrby umožňujú meniť intenzitu horenia podľa vašich predstáv. Avšak, slúžia iba ako sekundárny zdroj tepla, keďže štandardne nemajú taký výkon, aby efektívne vykúrili celú domácnosť.

Jednoduchá inštalácia

Veľkou výhodou biokrbov je skutočnosť, že sa dajú ľahko nainštalovať prakticky do každej domácnosti. Vybrať si môžete závesný alebo voľne stojaci biokrb. Prípadne, rozhodnúť sa viete pre verziu, ktorá bude zabudovaná priamo do steny. K dispozícii sú rôzne veľkosti a dizajny, spomedzi ktorých si nepochybne vyberiete aj Vy. Svoj krb dokážete dokonale zladiť so zvyškom interiéru.

Príslušenstvo k biokrbom

Na to, aby ste mohli naplno používať svoj biokrb, potrebujete len bioalkohol. Nemusíte si kupovať žiadne drahé príslušenstvo a doplnky. Avšak, pokiaľ chcete, svoj krb môžete obohatiť o zaujímavé dekorácie – kamene či polienka.

Moderné biokrby a príslušenstvo nájdete v našej širokej ponuke. Stačí si vybrať!